Od kilku miesięcy miałem okazję testować śpiwór Fjord Nansen Kjolen v.2, Polskiej firmy Fjord Nansen. Poniższy tekst to próba podzielenia się z wami moimi odczuciami z tym produktem. Fjord Nansen to znana marka specjalizująca się w sprzęcie turystycznym, a model Kjolen v.2 jest jednym odświeżonym produktem.

Konstrukcja śpiwora to klasyczna mumia, z przyjemnego i ładnego zielonego ripstopu na zewnątrz, od wewnątrz szary, przyjemny w dotyku Poliamid 190T. Wewnątrz znajduje się wypełnienie syntetyczne Microfill thermo o którym mi wiadomo tyle, że jest przyzwoicie lekkie i świetnie gromadzi powietrze które jest izolatorem.

Kjolen v.2 radzi sobie znakomicie w temperaturach sięgających -2 stopni Celsjusza. Doświadczyłem kilku chłodniejszych nocy pod trapem i w hamaku, ale śpiwór skutecznie zatrzymywał ciepło, zapewniając komfortowy sen. Oznaczenie komfortu -2 zgadza się z moimi odczuciami i zazwyczaj ufam oznaczeniom firmy FN.

Jak już zaznaczyłem wyżej FN to polska firma a siedziba firmy znajduje się bardzo blisko mojego domu co dla mnie stanowi dodatkowy atut. Firma Fjord Nansen znana jest z dbałości o jakość swoich produktów, a Kjolen v.2 jest tego doskonałym przykładem. Materiały użyte do produkcji są dobrej jakości, co sprawia, że śpiwór jest nie tylko przyjemny w dotyku, ale także komfortowy w użytkowaniu. Szwy są dobrze wykonane i nie zauważyłem mankamentów w moim modelu. 

Kjolen v.2 to druga wersja popularnego modelu, co świadczy o tym, że firma stale pracuje nad doskonaleniem swoich produktów, uwzględniając opinie użytkowników – stąd kolor zielony. 

Cena produktu, oscylująca poniżej 400 złotych, czyni go atrakcyjnym wyborem dla osób, które poszukują wysokiej jakości w przystępnej cenie. To idealna inwestycja na początek dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu, bushcraftu lub stacjonarnego obozowania.

Podsumowując, Fjord Nansen Kjolen v.2 to tani śpiwór, który z powodzeniem sprostał moim oczekiwaniom. Polska produkcja, solidne wykonanie, skuteczność w niskich temperaturach i rozsądna cena sprawiają, że gorąco polecam ten produkt wszystkim pasjonatom outdooru.

Cały materiał znajdziecie również w poniższym filmie :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *