Recenzja – Fjallraven Abisko 45l.  Tej marki nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. Znana od lat, cieszy się świetną opinią i zaufaniem użytkowników. Do nich aktualnie zaliczam się i ja.

Fjallraven Abisko 45


DLACZEGO TEN PLECAK?

Przez parę ostatnich lat używałem paru 50l plecaków. Z czasem mój ekwipunek znacząco się zmniejszył na przykład przez zakup bardzo lekkiego i kompresującego się rewelacyjnie śpiwora AURA OXY 400.
Jego poprzednik (Volven EXPEDITION ) wypełniał mi znaczną przestrzeń w komorze głównej plecaka.


Dla porównania Volven – 1950g 0/-15 (wysoki/niski komfort) Aura – 655g -5/-10.

Dzięki inwestycji tylko w ten jeden element zyskałem dwie bardzo ważne rzeczy – więcej przestrzeni w plecaku i mniejszą wagę tego elementu WIELKIEJ TRÓJKI


ZOBACZ PORADNIK ZAKUPOWY/ PLECAK

Dlaczego tylko 45l?

Mniej litrów pozwala lepiej – świadomie planować swój ekwipunek i unikać zabierania niepotrzebnych rzeczy. Oznacza też lżejszy krok i większy zasięg naszych kroków.
To prawda, że pakując wszystko co może się przydać, w jakiś metafizyczny i podświadomy sposób poprawiamy sobie nasz komfort wyprawy. Jednak doświadczenie pokazuje, że w 99% przypadków, nie używamy tych ekstrasów i to własnie ich objętość i waga psuje często ten ‘komfort’.

Jaki jest Abisko?

Stworzenie plecaka z trwałych i zrównoważonych materiałów jest trudne. Istotnymi przeszkodami są trwałość i wodoodporność. Fjällräven odnosi jednak sukcesy tam, gdzie innym nie udało się. Plecak wykonany jest z mieszanki bawełny organicznej i poliestru z recyklingu, a dzięki woskowemu wykończeniu jest wodoodporna i wolna od szkodliwego PFC. Nawet gdy zostawiałem ten plecak na wilgotnym podłożu, przez wiele godzin, to nie było to dla niego żadnym problemem. Dla tych którzy potrafią pakować się efektywnie jego pojemność jest idealna na weekendy, nawet te długie.


Sprawdź dopasowanie !


Nie ma regulacji wysokości systemu nośnego dlatego nie ryzykowałem zakupu z Internetu. Osobiście pojechałem go przymierzyć i dopasować pod obciążeniem. Dla moich 180 cm wzrostu pasuje idealnie a pas biodrowy świetnie przenosi ciężar z ramion. Plecak jest bardzo wygodny, wygląda świetnie i zanosi się na to, że będzie to długa przyjaźń z moimi plecami.

Rewelacyjna jest również przednia kieszeń, która dzięki szeroko rozpinanemu zamkowi błyskawicznemu pozwala na szybki i wygodny dostęp do rzeczy pierwszej potrzeby (patrz zdjęcie poniżej). Dla mnie jest idealna aby nosić akcesoria do aparatu. Wentylowany system nośny polega na siatce dystansowej która nie pozawala na spotkanie pleców z plecakiem. Cała konstrukcja jest stabilizowana prętem w kształcie klepsydry.

Przednia kieszeń świetnie nadaje się do noszenia w niej mikrofonu, baterii i obiektywów do aparatu

MOJA OPINIA

Plecak jest bardzo wygodny, wygląda świetnie i zanosi się na to, że będzie to długa przyjaźń z moimi plecami.

2 thoughts on “FJALLRAVEN Abisko 45l

  1. Gdzie można kupić ten plecak ? Pozdrawiam Jarek

  2. Thanks for sharing your thoughts!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *