Aura OXY400

Przewartościowanie pewnych impulsywnych decyzji zakupowych spowodowało, że nie kupując wielu tańszych rzeczy, nagle stać mnie na te droższe. I tak oto do mojego ekwipunku dodałem śpiwór AURA by YETI OXY 400 z puchem 860 cuin, który zapewnia komfort termiczny -5/-10. Waga ? 655g!

MITY I LEGENDY


Do puchu nie mogłem się przekonać przez bardzo długi czas między innymi przez utarte i błędne stereotypy dotyczące puchu. Myślałem, że puch bardzo chłonie wodę i po każdej nocy będę musiał długo go suszyć, że puchu musi być dużo żeby dobrze trzymał temperaturę, że tego się nie da prać i że to się tak bardzo trudno użytkuje. Dlatego oczywistym wyborem był dla mnie syntetyk. Ale gdy po paru intensywnych latach zrobił się cieńszy i zacząłem w nim po prostu marznąć zacząłem szukać powodu dlaczego tak się dzieje.

CO BĘDZIE SŁUŻYŁO PRZEZ LATA ?


Okazuje się, że ociepliny syntetyczne mają nieporównanie gorszą mechaniczna żywotność niż puch. I tak, mój śpiwór syntetyczny “zimowy” po tych paru latach nadaje się jedynie na lato. Patrząc na wytrzymałość naturalnego puchu, to dobrze użytkowany śpiwór nie zmieni swoich właściwości przez przez 10 lat! Przeliczając to na $$ okazuje się, że inwestycja w droższy puch okazuje się tańsza!Dla kogo jest ten śpiwór ?

Jeżeli cenisz niską wagę, i objętość to koniecznie sprawdź co ma do zaoferowania polska firma AURA. Puch jest polskiego pochodzenia i jest uważany za jeden z najlepszych na świecie. Seria OXY to koncepcja bardzo lekkich śpiworów które zadbają o Ciebie podczas mroźnych nocy.

Seria OXY to także wygoda. Duży owalny obrys daje większą przestrzeń wokół głowy, która faktycznie poprawia wygodę. Dzięki zastosowaniu ultralekkich materiałów proporcja waga/termika jest na rewelacyjnym poziomie !

proporcja waga/termika jest na rewelacyjnym poziomie – źródło aurapoland.com

TORAY AIRTASTIC to wysoce wytrzymały mechanicznie materiał w splocie ripstop. Jego struktura sprawia, że powstałe rozdarcia, dziury i inne uszkodzenia nie ulegają powiększeniu. Airstatic jest przy tym bardzo lekki, kompresowalny i rozciągliwy. Ta dwuwarstwowa membrana cechuje się wypornością na poziomie 10000 milimetrów słupa wody oraz oddychalnością 10000 H2O/m2. Wszędzie tam gdzie występuje wilgoć ta tkanina pozwoli ochronić puch przed wilgocią.

Ten śpiwór to był mój najlepszy zakup w 2021 roku.

Śpiwór Aura OXY 400
Logo Aura to znak jakości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *